Jste zde: Úvod > Zábava a sport
Možností jak strávit volný čas sportem nebo kulturou nabízí Šumpersko nepřeberně.
Adrenalinová zábavaChcete zažít pořádnou akci, při které tuhne krev v žilách? Zábavu, na kterou nezapomenete? Vyzkoušejte třeba paintball, sedněte do vyhlídkového letadla, nebo si půjčte čtyřkolku. Adrenalinová zábava má na Šumpersku své místo.
Bowling a kuželkyBowling se během několika let stal velmi oblíbenou zábavou pro večery s přáteli. V Šumperku se hraje i bowlingová liga, běžné jsou neoficiální soutěže místních firem a institucí. A kuželky? Zábřeh má mistryně republiky, nejvyšší soutěž se hraje i v Šumperku. Kuželny jsou samozřejmě přístupné nejen šampiónům.
Dětská hřiště
Fitness, posilovny a zdravíFitness centra zažívají v posledních letech velký rozmach. Zdravý životní styl obsahující i pravidelná cvičení je dnes prostě v kurzu. Šumpersko nabízí mnoho možností, jak zůstat po celý rok v kondici. K pevnému zdraví vám napomůže i nově otevřená solná jeskyně v Šumperku.
GalerieMilovníci umění najdou na Šumpersku řadu cílů různého zaměření. Obdivovatele výtvarných a fotografických „kousků“ potěší několik galerií v Šumperku, zábřežský Tunklův dvorec a několik menších galerií rozesetých po celém okrese. Vyberte si.
Hudební kluby a diskotékyDiskotéky a hudební kluby na Šumpersku.Zejména mladší lidé uvítají několik možnosti noční zábavy. V regionu je jim k dispozici několik hudebních klubů a diskoték. Mezi novinky patří zábřežská Perla Musichall, která do města na Moravské Sázavě pravidelně přivádí velké hvězdy hudebního světa.
JezdectvíPohled z koňského hřbetu je prý tím nejkrásnějším pohledem na zem. Určitě vás o tom přesvědčí v kterékoliv jízdárně, nebo jezdeckém klubu na Šumpersku.
Kina a divadlaZa filmy a divadelními představeními se na Šumpersku můžete vydat prakticky každý den. Kino a divadlo v Šumperku patří mezi špičku v Olomouckém kraji, kina v Mohelnici a Zábřehu překvapí příznivými cenami a kvalitní výbavou. Budovy najdete vesměs v centrech měst a obcí, kde je řada možností, jak strávit kulturou načatý večer.
Knihovny
Koupaliště a bazényŠumpersko rovněž nabízí několik míst, kde můžete osvěžit své tělo. Jedinečné je termální koupaliště ve Velkých Losinách, milovníci přírody míří do Bludova i do dalších menších obcí na přírodní koupaliště. Samotný Šumperk nabízí dva kvalitní vodní areály. V létě si zkrátka na Šumpersku užijete vody dost a dost.
Kulturní zařízeníDomy kultury jsou již desítky let centry společenského dění ve městech a obcí. Plesy, zábavy, módní přehlídky, řemeslné trhy, jarmarky a mnoho dalších akcí pořádají každý měsíc.
Lyžařské areályAno, na Šumpersku se lyžuje na mnoha svazích. Na zapálené lyžaře i úplné začátečníky čekají dvě desítky areálů se sjezdovkami různé náročnosti a délky. Červenohorské sedlo, areály v Branné a Loučné (respektive Koutech) nad Desnou není třeba představovat, ale zlepšují se i menší střediska. Takže stačí jen vyčkat na pořádnou sněhovou nadílku a můžete vyrazit... na lyže!
Minigolf
Sportovní areály, tenis, squash a hřištěNa Šumpersku se dobře sportuje. Komu se nechce vyběhnout nebo vyjet na kole do přírody, může využít služeb hřišť, tenisových kurtů i krytých hal. Příznivce adrenalinu zvou Štíty a Acrobat park Aleše Valenty.
Kino Oko ŠumperkBezesporu nejlepší kino v okrese promítá vesměs nové filmy a filmové lahůdky ve vysoké technické kvalitě za velmi příjemné ceny.
Panoráma Štědrákova LhotaLyžařský areál v krásné přírodě Štědrákovy Lhoty najdete kousek od Rudy nad Moravou. Jedna ze tří sjezdovek je osvětlena a občerstvíte se přímo u vleku, kde je i parkoviště.
Ski areál Přemyslov Loučná nad DesnouModerní lyžařský areál s čtyřsedačkovou lanovkou najdete na sedle Přemyslov u Loučné nad Desnou. Špičkové vybavení a skvělá zábava.
Ski areál Kareš Kouty nad DesnouSkiareál se zimními i letními atrakcemi a půjčovnou sněžných skútrů. Dva vleky s večerním lyžováním.
Tenisová hala Tyršův stadion ŠumperkNafukovací hala u stadionu v Šumperku. Skvělé místo pro náruživé tenisty.
Solná jeskyně ŠumperkNavštivte novou solnou jeskyni v Šumperku. Vhodná pro relaxaci, na chronická plicní a kožní onemocnění.
PROskil skiareál BrannáV Branné najdete skvěle vybavené lyžařské středisko s večerním lyžováním. V létě se tu jezdí na trávě.
Lyžařský areál Chata Paprsek Staré MěstoDvě sjezdovky čekají na milovníky zimních sportů u chaty Paprsek kousek od Starého Města. Kvalitní ubytování a dobré jídlo naleznete ve zmíněné chatě.
Kino PostřelmovNavštivte každou středu filmové představení v Postřelmově.
Perla Music Hall ZábřehPerla Music Hall Zábřeh je jednou z největších diskoték na Moravě se čtyřmi bary a spoustou akcí každý měsíc.
Acrobat park ŠtítyZnámý sportovní areál olympijského vítěze Aleše Valenty přivítá každého milovníka adrenalinových sportů, ale i cyklisty a pěší turisty. V areálu je příjemné ubytování.
Ohodnoťte i vy zábavu a sport, které jste navštívili. Pomůžete ostatním návštěvníkům.
Mikulášovy patálie 12. 3. 2010 16:00 | Kino | Kino Mír Hanušovice
Mikulášovy patálie 12. 3. 2010 18:00 | Kino | Kino Mír Hanušovice
Robert Křesťan a Druhá tráva, Garcia a Jan Hrubý 12. 3. 2010 19:00 | Koncerty a festivaly | Městské kulturní zařízení Mohelnice
Stínu neutečeš 13. 3. 2010 17:00 | Kino | Kino Mohelnice
Stínu neutečeš 13. 3. 2010 19:30 | Kino | Kino Mohelnice
Zdroj: In-počasí
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem
Provozovatel: ASI informační technologie s. r. o. | tvorba webových stránek & SEO Užitečnýweb.cz
O projektu | Kontakty | Reklama | Jak přidat svou firmu | Jak přidat svůj obsah |
RSS | Mapa stránek