Solární nabíječka je nejlepší přítel na cesty.
Jste zde: Úvod > Zpravodajství > Klášterní hudební slavnosti a Čarodějnické procesy
Výstava Čarodějnické procesy v Šumperku výhodně pro majitele vstupenky na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti Šumperk v neděli 11. července 2010.
Pořadatelé IV. Klášterních hudebních slavností Šumperk přicházejí se zajímavým nápadem jak spojit výstavu a koncert v jeden zážitek.
Pro každého držitele vstupenky na zahajovací koncert IV. ročníku Klášterních hudebních slavností Šumperk v neděli 11.7.2010 se nabízí možnost navštívit před začátkem koncertu expozici výstavy Čarodějnické procesy v Geschaderově domě, a to za symbolickou cenu. Každý, kdo se v tento den prokáže vstupenkou na koncert téhož dne večer, získá slevu ze vstupného a zaplatí pouze 10 Kč.
Otevírací doba v expozici bude ten den prodloužena tak, aby poslední návštěvníci mohli pohodlně stihnout začátek koncertu od 20 h. Přesto se doporučuje navštivit výstavu nejpozději do 19 hodin, protože samotná prohlídka trvá i s audioprůvodcem cca 40 min. a vzhledem k omezené kapacitě prostoru expozice jsou návštěvníci vpouštěni v 15minutivých intervalech po skupinkách maximálně 15 osob.
Věříme, že tento malý bonus bude milým zpestřením pro návštěvníky koncertu a vítanou možností navštívit výstavu, která teprve v dubnu tohoto roku spatřila světlo světa.
Více o expozici zde.
Také v letošním červenci ožije Šumperk festivalem klasické vážné hudby. IV. Klášterní hudební slavnosti Šumperk jsou již připraveny a my bychom rádi pootevřeli programová dvířka tohoto festivalu. V letošním roce se mohou příznivci koncertů v Šumperku a okolí těšit na 4 výjimečné koncerty, které se budou konat v prostorách Klášterního kostela v Šumperku od 10.7. do 1.8.2010. Koncerty jsou naplánovány na nedělní večery a všechny budou velkou hudební událostí nejen pro Šumperk, ale pro celý region Olomouckého kraje.
Zahajovací koncert v neděli 11. července 2010 nabídne od 20 hodin v prostorách Klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Šumperku večer s jedinečným souborem Clarinet Factory. Soubor se prezentoval v Šumperku již dvakrát, v cyklu Klasika Viva vystupoval ještě pod názvem České klarinetové kvarteto. Členové tohoto souboru na sebe upozornili nejen změnou názvu, ale v poslední době především spoluprací s Lenkou Dusilovou nebo také společným muzicírováním s fenomenálním multiinstrumentalistou Bobby McFerrinem při jeho prvních koncertech v Česku v loňském roce. Na festivalu se můžeme těšit na program ze skladeb starých mistrů a vlastní tvorby souboru.
Druhým festivalovým koncertem přivítáme v neděli 18. července 2010 od 20 hodin v Klášterním kostele varhanního virtuóza z Polska – Waclava Golonku. Ke svému koncertu v rámci festivalu přizval ještě trumpetistu Tomasze Ślusarczyka. Na programu zazní především skladby polského baroka, pro českého posluchače ne příliš známé.
Třetí koncert festivalu v neděli 25. července 2010 bude svým způsobem opravdovou lahůdkou. V Klášterním kostele vystoupí od 20 hodin houslový virtuóz a znalec houslařského umění – Jaroslav Svěcený. Znalci houslového umění se mohou těšit nejen na setkání s mimořádnou hudební osobností a krásný program složený z děl barokních mistrů, ale také na povídání o houslích.
Závěrečný koncert připraví svým divákům nevšední zážitek. Dostaveníčko s Madame de Pompadour je název komponovaného hudebně-tanečního projektu, ve kterém se mísí hudba a tanec období vlády francouzského krále Ludvíka IX. Nechybí kostýmovaní tanečníci, rekonstrukce dobových tanců a vynikající hudba. Koncert se bude konat v Klášterním kostele v Šumperku v neděli 1. srpna 2010 od 20 hodin. Vystoupí taneční soubor Hartig a Ensemble Accento, soubor specializující se na autentickou interpretaci.
Vstupenky bude možné zakoupit v předprodejích v Informačním centru v Šumperku a v pokladně Domu kultury v Šumperku od 1. června 2010.
Zdroj: Roman Janků, intendant festivalu
V pátek 14. listopadu přivítá Šumperk na úvodním večeru tradiční Blues Alive, první koncert je věnovaný bluesové legendě Muddymu Watersovi.
13. 11. 2014 | Blues Alive | celý článek
Navštivte nově vybudovanou expozici Čarodějnické procesy v tzv. Geschaderově domě a seznamte se s částí historie města Šumperka.
30. 6. 2010 | Turistické zpravodajství | celý článek
Líbí se vám tyto stránky? Dejte o nich vědět. Vyberte si z několika možností podpory.
FARMÁŘSKÉ A ŘEMESLNÉ TRHY 13. 5. 2025 09:00 | Trhy | Náměstí Svobody Mohelnice
MINECRAFT FILM 15. 5. 2025 16:00 | Kino | Kino Mohelnice
MOUDROST ŠTĚSTÍ 15. 5. 2025 18:30 | Kino | Kino Mohelnice
MINECRAFT FILM 16. 5. 2025 16:00 | Kino | Kino Mohelnice
NEZVRATNÝ OSUD: POKREVNÍ LINIE 16. 5. 2025 18:30 | Kino | Kino Mohelnice
"VAGADO" 1. 4. 2025 - 1. 6. 2025 | Výstavy | Galerie Lautner Mohelnice
Využijte náš RSS kanál. Sledujte nás na síti Twitter nebo se staňte fanoušky naší stránky na Facebooku. Vše je zdarma.
Zdroj: In-počasí
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem
Provozovatel: ASI informační technologie s. r. o. | tvorba webových stránek & SEO Užitečnýweb.cz
O projektu | Kontakty | Reklama | Jak přidat svou firmu | Jak přidat svůj obsah |
RSS | Mapa stránek